Напаѓачот на Тотенхем, Сон го отслужи воениот рок во Јужна Кореа и се врати во Лондон.

Офанзивецот ја замена маскирната униформа која ја носеше во Сеул со новиот тренинг дрес на премиерлигашот.

Според последните информации, Сон бил еден од петмината играчи на Тотенхем на вчерашниот тренинг со најдобри резултати.