Кристијано Роналдо и Јувентус, вчера ги разочараа навивачите на „старата дама“, одиграа само 1-1 со Верона на гости, Португалецот запиша гол, но неговиот тим не освои три бода.

И додека Роналдо беше разочаран од резултатот од гостувањето во градот на љубовта, неговата Георгина е главна тема на социјалните мрежи, се разголе за викенд изданието на Газета Дело Спорт, собра речиси 2 милиони лајкови.