Во Струга се одигра неизвесен меч меѓу Струга Трим Лум и Шкупи, заврши без победник, но се покажа дека во овој град се сака домашниот фудбал.

Головите ги постигнаа Јахја и Сержињо на овој натпревар на кој и двете екипи освоија по  бод.