Алена Омович е украинска манекенка популарна во својата татковина, но и во Еворпа под надимакот украинската Ким Кардашиан.

Омович е зависничка од социјалните мрежи на кои секој објавува разголени фотографии, а на Инстаграм ја следат повеќе од еден и пол милион фанови.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alena Omovych (@alena_omovych)

Неодамна во едно интервју откри дека често и се додворуваат големи спортски ѕвезди, посебно фудбалери кои често и праќале безобразни и неморални понуди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alena Omovych (@alena_omovych)