Вицешампионот на Англија, Тотенхем по 517 дена донесе играч во своите редови од второлигашот Лидс, Џек Кларк.

Кларк има 18 години, игра на позицијата напаѓач, а минатата сезона постигна два гола на 22 натпревари.

Со Тотенхем тој потпиша соработка до 2023 година, но веднаш е вратен на едногодишна позајмица во Лидс.