Шкендија го пречекува Тотенхем на арената „Тодор Проески“ во Скопје, средбата започнува од 20 часот, клубот од Лондон објави мапа со саатници каде ќе се гледа овој дуел.

Тотенхем има огромна армија на навивачи, во Америка, Индонезија, Јужна Кореа… Клубот објави мапа со саатници според временските зони кога започнува мечот.