Турскиот прволиваш ги потврди најавите, поранешниот репрезентативец на Англија, Даниел Стариџ потпиша повеќегодишен договор со екипата која повеќе од еден месец се бореше за неговиот потпис.

Освојувачот на Лига на шампионите со Ливерпул успеа да најде нов клуб откако му истече договорот со „црвените“.

Стариџ се поврзуваше со трансфер во МЛС лигата но очигледно, напаѓачот не сакал да ја напушти Европа.