Мајорка ја продолжува борбата за опстанок, секој натпревар на екипата на нашиот Александар Трајковски е квалфикациски во борбата з аопстанок, сега против Селта, вечерва од 19-30 часот.

Трајковски одигра одлично против Атлетик Билба во поразот од 3-1, но за жал според најавата на Марка и вечерашниот натпревар ќе го започне од клупата за резерви.