Мајорка и гостува на Валенсија во третото коло во Ла Лига, нашиот репрезентативец ,Александар Трајковски не е најавен во почетниот состав на гостинскиот тим.

Шпанска „Марка“ во најава за мечот го објави можниот состав на тимот на Мајорка, во него го нема Александар Трајковски.

Трајковски се очекува да добие шанса на овој натпревар во второто полувреме, Мајорка по две одиграни средби има пораз и победа, нашиот репрезентативец настапи во првите две кола за својот тим.

Натпреварот, Валенсија  – Мајорка се игра од 17 часот.