Мајорка му гостува на Атлетик Билбао денеска од 14 часот, објавен е почетниот состав на на гостинскиот тим, во него не е Александар Трајковски.

Македонскиот репрезентативец од клупата за резервни играчи ќе чека шанса за настап на оваа средба.