Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски од првата минута ќе истрча на „Ванда Метрополитано“ на мечот меѓу Атлетико Мадрид и Мајорка.

Трајковски конечно се најде во почетниот состав на Мајорка, откако конечно ги реши проблемот со повредата која го мачеше изминатите месеци.