Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски одново е меѓу резервистите за Мајорка на денешниот натпервар против Леганес во 30 коло од Ла лига.

Мајорка брка прва победа по рестартот на првенството во Шпанија по паузата поради Ковид-19.