Ден по објавата на српскиот тренер Синиша Михајловиќ дека боледува од леукемија, навивачите на Лацио на тренингот на својот тим развија транспарент со кој му пружија поддршка.

„Напред Синиша, не се откажувај“ – беше напишано на транспарентот кој го покажаа навивачите.