Удинезе ја пречекува Специја од 18 часот, натпревар од првото коло во Серија А.

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски не е најавен во почетниот тим на Удинезе, според Газета Дело Спорт натпреварот ќе го започне од клупата за резерви.

Удинезе по една одиграна средба нема бодови, загуби на првиот натпревар сезонава од Верона со 1-0.