Зинедин Зидан најави дека ќе му даде шанса на Лука Јовиќ во новата натпреварувачка сезона да се докаже во дресот на Реал Марид.

Перспективниот напаѓач во меѓувреме го мина тестирањето од Ковид-19 но наиде на нов посериозен проблем.

Го повреди стапалот и поради ова ќе мора да паузира најмалку три месеци, лоши вести на Јовиќ и за Реал Мадрид.