Манчестер Јунајтед нема титула во Англија од 2013 година, раководството работи на засилувања, нема да жалат пари летово, а според „Мирор“ познат е идеалниот тим со кој ќе се атакува на титулата.

Ако се исполнат очекувањата на Оле Гунар Солскјер и раководството на Јунајтед, ова ќе биде тимот за следната сезона.

Сонот на Јунајтед се две ѕвезди од Дортмунд, Санчо и Халанд се приоритет, но дали е ова само пуста желба на клубот од Манчестер?