Ванда Нара е сопруга и менаџер на поранешниот играч на Интер, таа како едвај да чекаше пораз на овој клуб во дербито со Милан.

На Инстаграм, сопругата на Икарди постираше фотографија со порака на која напиша:

„Без љубов нема дерби. Честитки до моите пријатели од Милан“ – напиша Ванда