Аргентинката Ванда Икарди, која пред бракот со Мауро Икарди беше позната како Ванда Нара, е фудбалска менаџерка која се грижи за кариерата на својот сопруг.

Покрај менаџерската работа таа е доста активна и на соцјалните мрежи. Таа светски позната по својот Инстаграм профил, каде ја следат седум и пол милиони луѓе, а главно објавува разголени провокативни фотографии и видеа.

Во неодамнешна објава таа се фотографира во предизвикувачко издание, како би го привлекла вниманието на она што ќе го напише во описот на фотографијата.

„Останете дома“– напиша таа и на необичен начин повика на придржување до ковид мерките.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi)