Ракометарите на Вардар , покрај победата против Металопластика и пласманот во четвртфиналето на СЕХА лигата најдоа време да изразат подршка за фудбалската репрезентација на Македонија за престојното ЕУРО. Капитенот Стоилов , Георгиевски , Чупиќ беа само дел од ракометарите кои дадоа подршка.