Во полуфиналето од Купот на Србија ќе се сретнат Партизан- Црвена Звезда и Чукарички-Војводина, по денешната ждрепка која се одржа во просториите на нациолниот сојуз.

Полуфиналните мечеви се на програмата на 10.јуни, додека големото финале ќе се игра две седмици покасно во Белград. За потсетување, титулата ја брани екипата на Партизан.