Плејмејкерот на ПСЖ и репрезентативец на Италија, Марко Верати одлучи повеќе да не ја крие љубовната врска со познатиот модел Џесика Аиди.

Фудбалерот сподели „љубовно стори“ на социјалните мрежи и ги потврди сите шпекулации поврзани со неговата намера наскоро да се ожени со убавата и сексипилна Аиди.