Македонија Ѓ.П. и Струга ТЛ одиграа нерешено 1-1, прва средба од 17. коло во ПМФЛ.

Османи уште во првата минута ги доведе гостите во водство, Јашароски израмни шест минути подоцна. За Македонија ова беше осми нерешен натпревар сезонава.