Македонија ЃП запиша победа со 1-0 против Силекс, 22 коло во ПМФЛ, прва средба од викенд колото во елитната фудбалска дивизија.

Канаѓанецот Мавунио Коџо, кој го одигра третиот натпревар за Македонија ЃП со дебитантскиот гол донесе 3 бода за домашниот тим.