Македонската фудбалска репрезентација по поразот од Австрија во воведното коло на ЕУРО 2020, се насочува кон следниот предизвик, дуелот со Украина закажан в четврток.

Веќе е одработен првиот тренинг денеска на кој акцент беше ставен на нормализирање на физичката форма и проверка на кондициските сегменти кај дел од избраниците на Ангеловски.Македонија дуелот со Украина ќе го игра во Букурешт во четврток со поддршка од трибините од најмалку 3000 навивачи од земјава.