Македонија го одработи послдниот тренинг пред утрешниот меч против Лихтенштајн, каде ништо освен наша победа не смее да дојде во предвид.

Покрај тоа што сме големи фаворити и многу посилни од противникот, оваа победа може да значи многу за амбициите на Македонија, да биде на втората позиција на табелата, место кое носи бараж.

Мечот со Лихтенштајн се игра утре од 20:45.