Бразилскиот репрезентативец, Нејмар на денешен ден пред три години го комплетираше трансферот во ПСЖ во Барселона за рекордни 222 милиони евра.

Нејмар и ден денес е најскапиот фудбалер во светот.  По трансферот во ПСЖ одигра 82 натпревари, потигна 70 голови и 39 асистенции.

Останува прашањето само дали ги заслужи парите кои ги вложи првакот на Франција во него и неговите повремени желби да се врати во Барса?

Нејмар се очекуваше ова лето да се врати во Барслеона но поради финансискара криза предизвикана од Ковбид-19 овој трнасфер е откажан.