Влатко Стојановски е на клупата за резервни играчи во составот на Ним на гостувањето кај Монако во Лига 1.

Ним по две кола има два порази во шампионатот на Франција, екипата на Монако по воведните две кола со ефект од два порази, шест примени гола и ниту еден постигнат.

Натпреварот меѓу  Монако и Ним започнува од 15 часот.

Стојановски летово од ренова потпиша за Ним за рекорден трансфер на играч од македонското првенство.