Милан го дочекува Јувентус во 31 коло од Серија А. Познати и се почетните состави на двата тима.

Домаќинот очекувано тргнува со Ибрахимовиќ во нападот а неочекувано Чалханоглу остана на клупата.

„Старата Дама“ ќе почне со Роналдо, Игуаин и Бернардески, Даглас Коста е на клупата.