Натпреварот меѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен во Хјустон на кој победи шампионот на Германија привлече големо внимание не само кај фудбалката јавност.

Еден од најдобрите кошаркари во НБА, Џејмс Харден беше на трибините во Хјустон на овој спектакл, виде четири гола, победи Баерн, прашање е за кого навиваше легендарниот кошаркар, или можеби ова беше само присуство од љубопитност.