Откако побара да биде ставен на трансфер листата, Вилфред Заха очекувано не е повеќе меѓу омилените во клубот.

Кристал Палас ги презентираше трите нови комбинации на дресови за новата сезона во која најверојатно ќе влезат без Заха.

Крилниот напаѓач е на продажба за 30 милиони фунти, има повеќе заинтересирани клубови од Англија и Франција.