Српскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Фиорентина, Душан Влаховиќ, кај кого денеска е дијагностициран Коронавирус, преку својот инстаграм испрати оптимистичка порака.

Сакам да им порачам на сите да не се секираат за мене, затоа што сум добро. Знам сигурно дека овој вирус не е од тие што ќе ме сопрат и знам дека ќе му дадам гол“, напиша Влаховиќ.