Македонската фудбалска репрезентација го одработи едниствениот тренинг на стадионот „Ернс Хапел“ во Виена пред утрешниот дуел со Австрија.

Селекторот Ангеловски нема премногу прични за задоволство поради низата повредени и недоволно подготвени за оваа пресметка но и покрај се, фудбалеритее изгледаат задоволни, мотивирани и желни за докажување по оној пораз во Скопје од 4:1.


Капитенот Горан Пандев го одработи тренингот и покрај проблемите со вирусот и покачената телесна температура.+

Македонија утревечер од 20:45 и гостува на Австрија во 9 коло од квалификациите за пласман на ЕП од групата Г.

Ние атакуваме на четвратата победа со која ќе и се доближиме на Австрија на два бода на едно коло од крајот од циклусот квалификации.