Ралф Рангник со победа без примен гол дебитираше на клупата на Манчестер Јунајтед откако запиша победа против Кристал Палас со 1:0 во 15 коло од Премиер лигата.

Фред го постигна единствениот гол на натпреварот во 77 минута, радоста на новиот тренер беше голема, фото од рекациите на Германецот.