Репрезентацијата на Македонија до 21 година во овие моменти го имаше својот прв тренинг на стадионот на Фарските Острови каде во Четврток ќе ги одмерат силите со домашната репрезентација.

За  Македонската у21 репрезентација ова ќе биде трет натпревар во квалификациите по поразот од Франција и ремито со Србија , додека Фарските Острови влегуваат во овој натпревар со доза на оптимизам , откако ремизираа со  големиот фаворит Франција 1-1