Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Исланд во мундијалските квалификации.

Селекторот Благоја Милевски како и претходно учевствуваше директно во тренинг процесот кој мина во знакот на мотивираноста, желбата за добар резултат и сонот за пласман на СП.