Кошаркарите на МЗТ Скопје го победија Сплит со 70-64 во СЦ „Јане Сандански“, натпревар од АБА 2 лигата каде македонскиот шампион има скор  од 5 победи и еден пораз.

ФОТОГАЛЕРИЈА: