Вардар запиша победа против Борец со 2-0 со головите на Аврамовски и Адем во 11. коло во ПМФЛ.

По еден гол на „црвено-црните“ во двете полувремиња  во Скопје за седма победа во првемството.

Вардар со новите три бода останува на деба на првото место во ПМФЛ, победи и Академија Пандев против Македонија Ѓ.П.  со 4-0.