Шкупи му гостува на Работнички во 20 коло во ПМФЛ, тимот на Ќатип Османи подготвено го очекува овој дуел на двете екипи од Скопје.

Двете екипи вториот дел од сезоната го започнаа со победа, поразот не е опција в недела на арената „Тодор Проески“ со почеток од 14 часот.

ФОТО: ФК ШКУПИ (ФЕЈСБУК)