Македонските репрезентативци на стадионот „Петар Милошевски“ го одржаа првиот тренинг во пресрет на натпреварот со Словенија од квалификациите за Европското првенство.

Според фотографиите може да се види дека во националниот тим владее одлична атмосфера, која е неопходна за триумф пртоив Словенија во четврток на арената „Тодор Проески“ со почеток од 20:45.