Избраниците на Игор Ангеловски го одработија денешниот претпладневен тренинг на тренинг центарот на Ајакс во Амстердам со желба за одржување но и на подигнување на формата пред натпреварот со Холандија.

Без капитенот Горан Пандев кој се пожалил на повреда на зглобот, но со амбиција за напредок, нашите фудбалери го одработија предвиденото.