Вардар испушти победа против Ренова, натпревaрот заврши 3-3, во првото полувреме постигнати пет гола, за црвено-црните погодија Мирчевски, Попзлатанов и Петковски кои по еднаш се запишаа во листата на стрелците , за гостите погодија Селмани и Велија. Ренова избегна пораз со гол во 90 минута преку Јашароски.