Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Корентин Толисо, се наоѓа на излезните врати на клубот, откако се разочара од животот во Германија, а има желба да се пресели во Интер.

25-годишниот играч во германскиот гигант дојде од  Лион летото 2017 година, но не успеа да се етаблира во стартните 11.

Толисо, во едно време беше поврзуван со Јувентус и Наполи, но германските медиуми шпекулираат дека Интер е најблиску до потпис со Французинот.