Бранителот на титулата во футсал шампионат, екипата на Шкупи истпиша нова историја во домашното првенство откако славеше во дуелот со Кратово со неверојатни 37:0.

Фаворитот на денешниот натпревар, покажа дека нема милост против помалку квалитетните тимови, па голот на кратовци беше буквално изрешетан.

Капитенот на Шкупи, Зоран Левески постигна 15 голови, Шабани седум, а Исмет Чека шест гола.