Првиот голман на ФК Вардар, Филип Гачевски се огласи на социјалните мрежи со тоа што по којзнае кој пат покажува дека за него има само еден клуб, а тоа е Вардар.

Може да те одречат,други да те предадат, можат сешто да измислат,само ти си бесмртна, жива вода подземна,кај што тонеш ти извираш.ВАРДАР ГОРДОСТ МАКЕДОНСКА❤️🖤💪🏼🇲🇰

Gepostet von Gača Gača am Freitag, 15. Mai 2020

„Црвено-црните“ со соочуваат со турбулентен период во кој останаа без доскорашниот газда Сергеј Самсоненко, а притоа не му е дадена лиценца за настап во европските купови.