Предводникот на Наполи, Џенаро Гатузо не успеал да се воздржи и буквално експлодирал во соблекувалната по поразот од Милан од 3:1 во Серија А.

Според информациите кои ги пренесуваат дел од медиумите во Италија, Гатузо викал по играчите, ги наверувал и се заканил дека ќе даде отказ затоа што не сакал да предвои тим без амбиција и желба за напредување.

Гарузо на официјална прес-конференција по мечот изјави дека најголем проблем на Наполи во овој момент е немањето шампионски менталитет.