Фудбалерот на Наполи, Никола Максимовиќ го повреди бутниот мускул на тренинг, повреда поради која ќе го пропушти мечот против Верона во Серија А, а веројатно и реванш мечот од Лигата на шампиони против Барселона.

„La Republika” пишува дека српскиот дефанзивец му зададе главоболки на Џенаро Гатузо, кој со нетрпение го очекувам кам-бекот на Кулибали.

Сенегалецот е надвор од фудбалските терени по мечот со Лече во февруари, а се очекува да биде подготвен за мечот на „Камп Ноу“.