Генералниот директор на Милан, Иван Газидис го спореди својот клуб со Ливерпул.

Девет години Ливерпул беше во ситуација слична на нашата. Но, дојде Клоп и рече дека се ќе смени. Во тоа на почетокот не веруваше никој, дури и фановите. Погледнете го Ливерпул денеска. А наскоро ќе видиме и каков ќе стане Милан“, изјави тој за La Gazzetta dello Sport.

Милан е седмопласиран во Серија „А“.