Лука Јовиќ не го воодушевил Зинедин Зидан и сега „кралевите“ сакаат да се ослободат од напаѓачот од Србија, само месец ипол по доаѓањето од Ајтрахт.

Звонимир Бобан е во Мадрид на преговри за позајмица на Лука Јовиќ, Србинот дојде од Ајнтрах во Реал за 60 милиони евра но се чини не е во комбинација кај Зидан.

Милан сака сериозно засилување во нападот, покрај Лука Јовиќ, клубот од Милано преговара со Мариано Диаз од Реал но и со Анхел Кореа од Атлетико.