Германската фудбалска федерација ги одреди датумите за завршните пресметки во Купот, финалето ќе се игра во јули.

Полуфиналните пресметки се закажани за 9 и 10 јуни, финалето ќе се одигра на 4. јули.

Фаворит за финале е Баерн Минхен кој во полуфиналето го има Ајнтрахт Франкфурт за противник, второлигашот Сарбрикен го пречекува Баер Леверкузен.