Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас  и член на Фенербахче се наоѓа на листата од 80 млади фудбалери во изборот  на „Tuttosport“ .

Елмас важи за еден од најперспективните играчи и е во друштво на играчи од типот на Матијас Де Лихт, Френки Де Јонг …

За Елмас можете да гласате на следниот линк.